February 26, 2024, 7:26 pm

Ременски, Деспотовски и Ковачевски гласаа за нов лидер на СДСМ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вонредните внатрепартиски избори за претседател на СДСМ се одржуваат денеска.

Ременски гласаше во општинскиот штаб во Ѓорче Петров на вонредните вантрепартиски избори.

Денеска гласаше кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски во општинскиот штаб во Центар на вонредните вантрепартиски избори.

Кандидатот за претседател на СДСМ Димитар Ковачевски денеска гласаше на вонредните внатрепартиски избори на СДСМ во општина Карпош, се наведува во партиското соопштение.

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска гласаше во Струмица. Ќе се гласа до 19 часот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This