РКЕ пред одлука: Ќе имаат ли горивата нова цена од полноќ?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Регулаторна комисија денеска ќе одлучува за новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ.

Минатата недела цената на дизелот остана непроменета, а на останатите горива се намали за половина денар.

Ова се актуелните цени на нафтените деривати:

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 74,50 (денари/литар)

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 76,50 (денари/литар)

– Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 66,50 (денари/литар)

– Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 65,50 (денари/литар)

– Мазут М-1 НС – 41,543 (денари/килограм)

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This