October 2, 2023, 6:52 pm

Роналд Коман дoби oткaз – Жоан Лапорта нe caкa кpaткopoчно peшeниe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Роналд Коман е поранешен тренер на Барселона, така барем пренесува угледниот „Гол“, а веста ќе биде официјална во следните неколку часа.

Во случај на отказ на холандскиот стручњак, Барселона ќе мора да му плати 12 милиони евра, што е единствениот камен на сопнување при донесувањето на оваа одлука.

Објавата може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This