February 26, 2024, 7:08 pm

Росана жали по прерано починатиот ангел

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Откако пред шест месеци го изгуби својот брат, фолк-пејачката Росана Сариќ-Тодоровска, своите емоции и ги сподели на социјалните мрежи.
-Ангелу мој, бројка од 6 месеци како си замина… Да знaеш колку боли, да можам да ти кажам, ох да можеш дa слушнеш. Секој ден, секој божји ден се прашувам зошто нема ред и правила. Не требаше вака. Почивај во мир, душо моја, братче мое, ангелу мој – напиша Росана

https://www.facebook.com/rosana.sarictodorovska/posts/1369309966538593

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This