Руската полиција зaплeни над 800 килограми xepoин наменет за Западна Европa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Руската полиција, во соработка со колегите од Киргистан, заплени над 810 килограми хероин што шверцерите имале намера да го пренесат на територијата на Европската унија, објави Федералната царинска служба.

Тоа е најголемата заплена на хероин во последно време. Според груби проценки, имало околу 11 милиони дози на хероин.

Дрогата отишла од Авганистан, Иран и Пакистан во Западна Европа.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This