October 6, 2022, 8:20 pm

Руфати пoднeсe ocтaвка и жeстoкo се кpeна прoтив Али Ахмeти: Го прaвите нeвoзмoжнoто за да не избpкaте одoвде

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Советникот на Демократската унија за интеграција во Советот на општина Тетово, Авни Руфати, поднесе оставка од партијата, преку порака упатена до лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Тој му се обрати на партискиот лидер Ахмети, известувајќи го дека тој и неговата партија ги тераат луѓето кои даваат се од себе да си заминат од оваа земја. Според Руфат, владејачката партија и нејзините водачи ја убиваат надежта на младите во оваа земја.

– Му се обраќам на почесниот Али Ахмети! Навистина во сите болни работи што ги има оваа земја, ние се обидуваме со сите сили да останеме, а не да заминеме! Доаѓа моментот принудувајќи го човекот, јас и многу други, да бараме подобар живот на друго место. Го правите невозможното за да не избркате одовде, убивајќи ја и малата нишка надеж што ни остана во оваа земја! Благодарам ДУИ, напиша Авни Руфати, општински советник.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This