Сашо Мијалков вратен во „Шутка“ по прегледот во Аџибадем Систина

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сашо Мијалков е вратен во притворот во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, откако бил завршен очниот преглед во болницата „Аџибадем Систина“ на одделот за офталмологија, дознава Инфомакс.

Екс-директорот на УБК со дозвола на Кривичниот суд бил испратен на преглед во 16.30 часот во клиничката болница Аџибадем Систина, а веќе во 17.30 бил вратен назад во истражниот затвор.

Мијалков се жалел на проблеми со очите и црвенило, па адвокатите барале да му бидат направени испитувања на очниот оддел во приватната клиника.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This