February 29, 2024, 8:59 pm

Свадби ќе може да се организираат кон крајот на мај почеткот на јуни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На крај на мај, почеток на јуни ќе може да се организираат свадбени прослави, изјавил министерот за економија Крешник Бектеши во емисијата „Клик плус“.

Тој вели дека доколку продолжи ваквата епидемиолошка ситуација, тогаш крај на мај или почеток на јуни ќе се отворат и рестораните за свадби согласно протоколите кои ќе бидат одобрени.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This