January 30, 2023, 10:12 am

СДСМ ги блokираше снимките од конгресот, но трпение, ќе ги слушнете сите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Протекоа снимки од конгресот на СДС. Повеќето веднаш ги блокираа. Ваква цензура немало! Северна Кореја вода да ни носи! Но трпение, ќе ги слушнете сите!, пишува на социјалните мрежи Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ.

„-Многу незадоволство кај лојалното членство, за политиките на раководството на СДС.
Очекувано, бидејќи многу забегаа, ниту “нивните” веќе не можат да го толерираат расипничкото однесување, има и таму добри луѓе кои не го видоа светлото на денот.
Но, така е секогаш пред падот.
Затоа…
Бидете така!
Од вистината не се бега, нели!?
Следуваат бомби или како ли и да се викаат тие што пукаат БАЈ-БАЈ БАУУУ!?“, пишува таа на Фејсбук.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This