December 8, 2022, 6:45 am

СДСМ ја објави листата на кандидати за советници за Советот на Општина Битола

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“, предводена од СДСМ, вечерва ја објави листата со кандидати за советници за претстојните локални избори за Советот на Општина Битола.

Носител на листата е Александар Димовски, лекар, специјалист по радиодијагностика вработен во Клиничката болница Битола. Димовски извршувал и други функции, бил дел од раководниот тим на клиничката болница во Битола, началник на одделот радиологија во болницата, а моментно е и шеф на здравствениот тим на ракометниот клуб Еурофарм Пелистер.

Втора на листата е актуелната советничка во Советот на Општина Битола, Жаклина Наумовска, а на третото место е Методија Илиевски, досегашниот координатор на советничката група на коалицијата во градскиот совет.

 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This