СДС ЗАПОЧНА СО ИСПЛАТА НА ФАКТУРИТЕ: Ќе се ослободуваат терористи и убијци на војници на НАТО, но и убијците на деца и полицајци!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тиранската платформа се спроеведува на дело во Македонија. Денеска Основното Јавно Обвинителство го предаде случајот „Сопот“ во Специјалното Јавно Обвинителство. Ослобдувањето на терористите во повеќе наврати беше најавувано од членовите на владината коалиција. Мухамед Зекири во последното свое интервју најави специјални комисии и странски преставници кои ќе работат на разрешувањето на случаите „Сопот“, „Монструм“ и „Диво Насеље“

Мухамед Зекири не ја пропушти шансата да се пофали на својот фејсбук профил за овој настан тој изјави „Случајот Сопот предаден на СЈО“. По пргонот на најголемата македонска политичка партија од СЈО како партиската испостава на СДСМ, потпретседателот на партијата Мухамед Зекири кој во основа е исламски фундаменталист ќе ја искористи контрола која преку СДСМ ја има врз СЈО за да ги ослободи исламските терористи од македонските затвори.

Инаку ОЈО е под константен притисок за своите одлуки и по најавите за промени во законот со кој се бираат членовите на советот на јавните обвинители и најавите за целосен реизбор на судии, работните места на членовите во советот се под знак прашање. СДСМ со сите чекори се обидува да воспостави целосна контрола над македонското судство и целосно да го партизира за секоја одлука да биде по желба на врхушката во СДСМ.

Да се потсетиме дека во случајот „Сопот“ на нагазна противтенковска мина нагази џип на НАТО кој превезуваше полски војници на НАТО и македонски државјани. По настанот беа уапсени 12 жители на кумановското село Сопот. Главен доказ во случајот беше исказот на сведокот Рамадан Бајрами.

11 КОМЕНТАРИ

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This