February 29, 2024, 11:52 pm

СДС ЈА ЗАГУБИ ПОДДРШКАТА ОД АЛБАНЦИТЕ: Арменд Нухиу смета дека СДС ја следат комунистичката логика и во коалицијата имаат Албанци колку за на излог!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -


На социјалдемократскиот сојуз, исто како Сојузот на Комунистите порано, им било важно да имаат Албанци во партијата за да се покаже како граѓанска партија. Притоа ни тогаш, ни сега, за оваа партија не било важно дали тие Албанци имаат кредибилитет или се интелигентни и школувани луѓе, туку само да се Албанци. Ако се верски радикали, нешколувани, полигамни- уште подобро, пишува Арменд Нухиу на својот Фејсбук статус и додава:

„Затоа таа партија нема повеќе да ја има поддршката на Албанците во Македонија. Продолжуваат со иста матрица како во социјализмот.“

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This