December 1, 2022, 9:50 pm

Северина падна среде концерт: Музичарите се обидоа да ѝ помогнат, но пејачката не можеше да застане на нозе

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сите гледаа со неверување!

Северина Којиќ синоќа настапи во Србија, а за време на концертот доживеа несреќа.

Популарната Севе беше видливо расположена и постојано потскокнуваше, а потоа одеднаш падна над звучниците.

Пејачката се движеше наназад, кога налета на звучникот и падна на грбот.

Колегите од бендот се обидоа да ја кренат пејачката, но таа беше претешка, па продолжи да седи.

Оваа ситуација и се допадна, па не се ни трудеше да стане:

Вредише за вас 20.000 под чадорите – напиша Северина, која и се заблагодари на Врњачка Бања во која настапи.

Фото и Видео: Инстаграм/Северина

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This