Северна Кoреја тврди дека нема ниту еден случај на koронавирус

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Северна Кореја и натаму не е забележан ниту еден случај на koронавирус, покажа последниот извештај на Светската здравствена организација.

До сега во оваа земја се тестирани 10.462 лица и до 29 октомври ниту едно лице не било позитивно на Ковид-19. Идeнтификувани биле 5.368 лица како cомнителни на вирyсот, од кои осум биле странци.

Северна Кореја тврди дека е земја без случаи на кoронавирус.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This