СЕКОЈА ЧЕСТ ЗА ГЕРМАНСКИТЕ НАВИВАЧИ: Гермаските „Ултрас Гелзенкирхен“ испратија 400 пакети помош за настраданите во поплавите!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Побратимените навивачи на Комитите, популарната навивачка група на Шалке о4 УГЕ (Ултрас Гелзенкирхен), денеска организираше и прати помош во Македонија за најзагрозените подрачја од поплавите. УГЕ испратија повеќе од 400 пакети со храна, топла облека и слично.
Komiti-vo-Gelzenkirhen-2-570x330
Ова не е прво добро дело на овие навивачи, кои на секој натпревар кога игра Шалке о4 со песна не забораваат да ги поздрават своите браќа во Македонија, а исто така и редовно се истакнуваат македонски знамиња на нивната трибина.
Голем почит до овие навивачи!

1 коментар

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This