Секоја чест: Ученик од Пpилеп ја помина конкypeнциjaта од 48.125 yченици од cветот и ќе се натпpeвapyва во финалето на Меѓунapoдниот натпpeвap по англиcки jaзик

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На Меѓународниот натпревар по англиски јазик Hippo English Language Olympiad, на кој учествуваа 48,125 учецници од 42 земји, ученик од ООУ “Климент Охридски” Прилеп се пласираше во финалето.

186 учесници од целиот свет влегоа во финалето, а помеѓу нив е и нашиот Даниел Дамески и ќе не’ претставува на финалниот натпревар во Италија.

Под менторство на наставничката Зорица Трајаноска, Даниел ќе ги претставува Прилеп и Македонија, а ние сме неизмерно горди на вакви вредни ученици.

Даниел со среќа!

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This