December 6, 2022, 5:52 pm

Села: Заев, Димитров и Османи три години лажea за датумот за ЕУ, oставка би била морален чин

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, побара оставка од премиерот Зоран Заев, од вицепремиерот за евроинтеграции Никола Димитров и од министерот за надворешни работи Бујар Османи.

Три години Зоран Заев, Никола Димитров и Бујар Османи ги лажеа и ги мамеа граѓаните за отворањето преговори со Европската унија. Денеска тие по седми пат во низа не успеаја да добијат датум за таквите преговори. Утре, кога нивната старо-нова влада ќе наполни 100 дена, оставката би била морален чин – порача Села.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This