December 6, 2022, 5:41 pm

Се огласи „Беса транс – Скопје“ за стpaшната тpaгедија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Компанијата „Беса транс – Скопје“ на својот профил на Фејсбук упати телеграма со сочувство по страшната сообраќајна несреќа во Бугарија, во која животите ги загубија 45 луѓе.

„Телеграма со сочувство!

Денеска е многу тажен и тежок ден за нас како компанија, изразуваме сочувство до семејствата и роднините на починатите, молиме за брзо оздравување на преживеаните. Компанијата во целост соработува со надлежните институции со Р.C. Македонија и Р. Бугарија утврдат причините за оваа страшна трагедија! Се извинуваме на сите што не сме во можност да одговориме на бараните информации, бидејќи сме во голем шок.

Со почит.

За секакви информации во врска со случајот јавете се на 075273732“, гласи пораката упатена во јавноста од компанијата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This