СЕ ОТРУЈА ЛУЃЕТО, ЗАЕВ СЕ СПРЕМА ЗА ОДМОР ВО ШПАНИЈА: Повторно се запали депонијата во Струга, ситуацијата излегува од контрола!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од попладнево депонијата во Струга повторно е во пламен.

 

Повторно се активираше пожарот кај депонијата во Струга, а пожарникарските екипи се борат со пламенот.

Црни облаци чад пак се надвиснуваат над Струга и струшко и се шири непријатна миризба.

Ова е уште едно ново активирање на пожарот кое доаѓа само една недела откако беше преземена акција за гаснење на претходниот пожар и откако депонијата беше покривана со земја и песок за да се спречат нови вакви непогоди.

Додека граѓаните се сериозно загрижени за своето здравје и загадувањето, новата влада повторно ја покажува на дело својата неспособност.

Жителите на Струга бараат решение за проблемот со дивата депонија која се наоѓа на само 500 метри од градот.

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This