August 19, 2022, 12:37 am

Се отkaжyва состанокот на Комисијата за пoмилyвање

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Состанокот на Комисијата за помилување во рамки на претседателството и официјално е откажан.

Кабинетот на претседателот ги извести членовите дека се откажува состанокот што беше свикан за денеска во 14 часот, со извинување за доцното известување.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This