January 30, 2023, 9:29 am

СЕ САМОУБИ МОМЧЕТО НА ИСЧЕЗНАТА АКТЕРКА ОД МАКЕДОНИЈА:Полицијата од Лос Анџелес верува дека исчезнатата актерка од Македонија Адеа Шабани е мртва

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полицијата од Лос Анџелес верува дека исчезнатата актерка од Македонија Адеа Шабани е мртва, откако човекот со кој таа била во врска се самоуби по полициска потера, пренесе Сакамдакажам. мк

Таа живеела во Лос Анџелес и последен пат била видена на 23 февруари близу нејзиниот дом. Полицијата за „Фокс Њуз“ потврди дека семејството и пријателите се убедени дека таа е мртва, откако 33-годишниот Крис Споц, кој исто така е актер, и бил во врска со неа, бегал од полицијата со украдено возило и се самоубил пукајќи си во главата.

Девојката е исчезната веќе месец, а полицијата најави и награди за секој кој има некаква информација.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This