СЕ ТРЕСЕШЕ ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА: Силен земјотрес од 6 степени во Тирана

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес ги вознемири Охрид, Битола, Ресен, а истиот беше почувствуван и во Дебар и Дебарско, откако земјотрес со јачина  од шест степени по Рихтер со епицентар во Тирана ја стресе Албанија.

Ова е уште еден во серијата моќни земјотреси кои во изминатите два месеци го зфатија подрачјето на еврозиската текстонска плоча.

 

 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This