СЕ УРНА АВИОНОТ НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тешка несреќа преживеа приватниот авион на Кристијано Роналдо, кој се урна во текот на слетувањето на пистата на аеродромот „Ел Прат“ во Барселона.

ronaldoavion

Според првите информации причина е дефект на тркалата, но добра вест е тоа што нема жртви, освен што пилотот е полесно повреден.

Ниту Роналдо, ниту членовите на неговото семејство не биле во авионот за време на несреќата. Имено, освен за приватни цели Роналдо го користи авионот и за изнајмување на компании, а во време на несреќата бил изнајмен. Информацијата ја објави шпанскиот весник „Спорт“.

kristijano

Инаку, се работи за скапа играчка Голфстрим Г200, која чини 20 милиони евра.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This