Се cyдpиja aвтoмoбил и автoбyc кaj Брњарци – eднo лицe тeшкo e пoвpeденo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Возач се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера утринава на локалниот пат Скопје-с.Арачиново, во близина на влез за с.Брњарци.

Сообраќајната несреќа се случила помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, управувано од З.С.(55) од с.Грушино и автобус „јутонг“, управуван од И.В.(42) од Скопје, и двете со скопски регистарски ознаки, информира МВР.

Во несреќата З.С. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...

More Articles Like This