February 26, 2024, 7:00 pm

Силва со помош на „Гугл“ учи англиски, но засега тешко му оди (видео)

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тијаго Силва од неодамна се приклучи на екипата на Челзи и врши напори што поскоро да му биде на располагање на менаџерот Френк Лампард. Искусниот стопер утре нема да биде во конкуренција за настап во дербито против шампионот Ливерпул, а во меѓувреме мора да ги извршува и останатите клупски обврски, како учење на англискиот јазик.

Според урнебесното видео, може да се каже дека на Силва ќе му биде тешко да комуницира со новите соиграчи, бидејќи „Гугл“ засега не му помага да го совлада англискиот јазик. Реченицата „ти работиш на универзитет“, Силва се обиде да ја повтори меѓутоа ниту еден збор не го кажа правилно.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This