December 3, 2023, 3:49 pm

Силен земјотрес го погоди Иран

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 4.6 степени го погоди денес југоистокот на Иран, објави на Твитер „Иран интернешнл“.

Потресот најмногу се осетил во градот Челгерд, односно, во покраината Чахармахал и Бахтари.

Земјотресот се случил на длабочина од 10 километри.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This