Силен земјотрес ја потресе Албанија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Силен земјотрес ја потресе Албанија вечерва околу 20:00 часот во близина на главниот град Тирана.

Земјотресот бил со јачина од 4,8 степени според Рихтер, а епицентарот бил на длабочина од 10 километри.

Засега нема потврдени информации за потврдени лица и за причинета материјална штета.

Повеќе детали се очекуваат наскоро.

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...

More Articles Like This