March 28, 2023, 12:30 pm

Силно невpеме го пoгoди Белград

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Метеоролозите претходно предупредија дека Белград ќе биде зафатен од невреме во времетрање од два часа.

Српскиот главен град Белград го погоди силно невреме во попладневните часови проследено со обилни дождови, грмотевици, град и силен ветер.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This