(Видео) Силно тoрнадо го пoгoди Вухан, повpeдени многу лица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Голем број луѓе се повредени во денешното торнадо врз градот Вухан во провинцијата Хубеи во Кина, јавува официјалната новинска агенција Синхуа, повикувајќи се на локалните власти.

Торнадото достигна брзина на ветер од 23,9 метри во секунда и ја погоди областа Кајдијан во Вухан. Според локалното време, кршење дрвја и уривање касарни на градилиштата, се вели во извештајот пренесен од Ројтерс.

Точниот број на повредени лица допрва треба да биде објавен, наведуваат локалните власти за агенцијата Синхуа, пренесува Танјуг.

https://www.youtube.com/watch?v=gpa6KVNndz4

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This