December 3, 2023, 2:53 pm

Си зapaбoтиja kpивичнa: Уaпceни двe лицa oд Koчани зapaди кpaжбa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 18.10.2020 во 17.30 часот полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода М.К.(23) и Д.А.(19), двајцата од Кочани, поради постоење основи на сомнение дека се извршители на кривично дело „тешка кражба“.

По комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This