СИ ЈА ПРОДАВА ВЕРАТА ЗА ВЕЧЕРА: Српскиот промотор на Заев, газдата на „Слободен печат“, за албански милиони ја напаѓа Србија!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Не е случајно што Зоран Заев токму на „Курир.рс“ го даде она интервју во кое ја плука Владата на Србија. Зад сѐ стојат милиони евра кои албанските бизнисмени блиски на терористичките организации ги дадоа за валканата кампања во Македонија. Нивната крајна цел е Голема Албанија, а најцрно во сето тоа е што им помагаат и овие продадениве Срби, објаснува соговорникот на Информер.рс и додава дека задачата на башановиќ е да го „поправи имиџот“ на лидерот на СДСМ во Србија.

Screenshot-4

Сопственикот на Курир.рс, Александар Аца Родиќ повторно докажа дека е олош, кој е подгтвен за пари да се здружи и со најголемиот непријател на српскиот народ, пишува Информер.рс.

Деновиве Родиќ одработува кампања за сметка на амбанските криминалци и нивниот платеник во Македонија, лидерот на СДС, Зоран Заев.

Газдата на „Курир.рс“ во своето македонско гласило „Слободен печат“ (кој го купи во екот на изборната кампања под сѐ уште неразјаснети околности) срамно се подбива со Србија и Србите.

Продадени души

Освен Родиќ, како што тврдат за Информер.рс информирани извори од Македонија, за албанскиот платеник Заев работат и естрадниот менаџер Зоран Башановиќ и поранешниот директор на ЕПС Саша Обрадовиќ.

-Пред повеќе од една година Родиќ преку Башановиќ стапи во блиски контакти со Заев и го резема „Слободен печат“, најверојатно со пари од албанските финансиери на СДСМ. Затоа сега таму објавува плукачки текстови против Србите и ги велича Заев и неговите албански газди. Се зборува декза возврат добил многу пари, веднаш на рака во кеш, а остатокот требало да го добие преку маркетиншки работи штом Заев ќе формира влада. Не е случајно што Заев токму на „Курир.рс“ го даде она интервју во кое ја плука Владата на Србија. Зад сѐ стојат милиони евра кои албанските бизнисмени блиски на терористичките организации ги дадоа за валканата кампања во Македонија. Нивната крајна цел е Голема Албанија, а најцрно во сето тоа е што им помагаат и овие продадениве Срби, објаснува соговорникот на Информер.рс и додава дека задачата на Башановиќ е да го „поправи имиџот“ на лидерот на СДСМ во Србија.

Сојуз од интерес – со кого сѐ се побратимил Заев?

144038_basanovic-obradovic_f

Зоран Башановиќ и Саша Обрадовиќ

Зоран Башановиќ со години работи како естраден менаџер, а кратко бил и член на Главниот одбор на СНС на Вучиќ. Оттаму одлетал, пишува Информер.рс, зашто си склучувал милионски комбинации повикувајќи се на наводното кумство со лидерот на партијата, Александар Вучиќ.

За него многу се пишуваше пред 5 години кога тој и сопругата Бојана беа уапсени за кражба на долна облека и постелнна во еден трговски центар во Мајами. Двајцата се пуштени ден подоцна со кауција од 1000 долари.

Башановиќ и Заев се запознале во Грција, каде што имаат и двајцата куќи. Башановиќ му ветил дека ќе му обезбеди поддршка од српските медиуми. Истовремено Заев преку Башановиќ се запознал со Саша Обрадовиќ, кому му ветил дека ќе го постави за директор на ЕЛЕМ кога ќе стане премиер, тврди извортот наИнформер.рс.

Родиќ, Башановиќ и Обрадовиќ не биле достапни за коментар, пишува Информер, но од друга страна, пратеникот на СНС Владимир Ѓукановиќ за Информер вели дека Заев има многу проблеми поради изборот на соработниците.

Тоа е сојуз од интерес и затоа на Заев лошо му се пишува во политичката иднина. Ако ги погледнете работите, ќе видите дека се работи само за чисти интереси, за трка по пари и дека нема никаква идеологија или политика, истакнува Ѓукановиќ во изјавата за Информер.

1 коментар

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This