November 29, 2022, 4:11 pm

Скопјанец во менувачница променил фалсифиkyванa бакнота од 500 евра

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Б.(39) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на пари“. Пријавениот, на 02.12.2020 во менувачница променил банкнота од 500 евра, за која подоцна било утврдено дека е лажна.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This