Скопјанка пpoнajдe шok 6oмбa вo двop

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 04.09.2021 во 19:00 часот К.Н.(68) од Скопје пријавила дека на 03.09.2021 година на подрачје на Гази Баба во двор од соседна куќа во која подолго време не живеел никој пронашла шок бомба.

Извршен бил увид на местото на настанот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This