February 29, 2024, 11:04 pm

Скопје за време на полициски час (видео)

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Владата на Република Македонија во текот на минатата недела донесе одлука за воведување на полициски час и тоа е една од мерките за справување со пандемијата предизвикана од вирусот Covid19.

Во овој период, но и во изминатите две седмици Скопје е град во кој царува тишината и место во кое џагорот е заменет со молк.

Овие две видеа совршено го долуваат полицискиот час во метрополата, првото видео е направено од Бубе Домазетов:

Второто е направено од човекот кој секојдневно на инстаграм објавува фотографии и видеа од Скопје направени со дрон од Тео Ангеловски:

View this post on Instagram

#stayhome

A post shared by Teo Angelovski (@teoangelovski) on

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This