September 26, 2022, 8:26 pm

Следува вистинска пролет со температури до 20 степени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од среда следува период на стабилно време со натпросечни дневни температури што ќе предизвика топење на снежната покривка на планините, соопшти УХМР.

По котлините во утринските и раните претпладневни часови ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Минималната утринска температура ќе се спушти до минус два, а максималните дневни ќе достигнат до 20 степени.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This