October 2, 2023, 7:42 pm

Слеп човек ќе вози тркачки автомобил со над 322 км/час (ВИДЕО)

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ден Паркер е цврсто решен да влезе во Гинисовата книга на рекорди.Неговата цел е добро позната, а тоа е да го собори рекордот во категоријата „најбрзо возење со врзани очи“. Овој рекорд бара одредена доза на храброст, па дури и лудост, но и соодветен автомобил. Имено, сегашниот рекорд е 322,6 км на час.Ден Паркер ќе се обиде да го сруши рекордот со Шевролет Корвет, автомобилот што му го одзеде видот. Имено, тој во 2012 година имал сообраќајна несреќа во неговата Корвета од 1963 година на тркачката патека кога се удрил во ѕид. Сега тој решил да се врати на патеката, а во тоа ќе му помогне и дотераната Corvette C6 со 800 КС, но и со звучни команди . Досега тој успеал да ја вози со брзина од 240 км на час.https://www.youtube.com/watch?v=j9uqbcbchFw

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This