December 9, 2023, 10:23 pm

Словенечкиот вицепремиер за економски развој Почивалшек во Скопје на средба со Бектеши

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вицепремиерот и министер за економски развој и технологија на Република Словенија, Здравко Почивалшек денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија.

Почивалшек ќе има средба со министерот за економија Крешник Бектеши.

Бектеши и Почивалшек, како што соопшти Министерството за економија, ќе разговараат за унапредување на економската и трговската соработка меѓу двете земји.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This