September 29, 2022, 10:30 pm

Словенија го сопре масовното брзо тестирање за ковид-19

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Масовното брзо тестирање на антигени е времено суспендирано во Љубљана поради несоодветни брисеви, објави Здравствениот дом во Љубљана.

Во таа институција, тие изјавија дека го прекинале тестирањето врз основа на одлуката на Агенцијата за лекови и медицински помагала, со која се утврдило дека брисевите се несоодветни.

Тие наведоа дека тестирањето ќе продолжи веднаш штом се добие дозвола и соодветен материјал од Министерството за здравство или други релевантни институции.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This