September 26, 2022, 8:00 pm

Снимка од инцидeнтот помеѓу Вучиќ и Јеремиќ, од кој за малку беше избeгнaтa тeпaчka

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Малку недостасуваше договорената средба помеѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и опозиционерот Вук Јеремиќ да прерасне во физичка пресметка и тоа во претседателската вила.

На снимката која се појави на социјалните мрежи може да се види целата расправија помеѓу Вучиќ и Јеремиќ „Њузмакс Адрија“ објави снимка од расправијата помеѓу српскиот претседател со опозициските политичари.

На почетокот на снимката Јеремиќ му вели на Вучиќ дека е крадец, предавник и кукавица, а потоа го повикува на физичка пресметка.

Јеремиќ: Излези. Дали сакаш да излеземе заедно?

Вучиќ: Ајде да излеземе! Ајде!

Вучиќ: Сакаш тука напред да излеземе?

Јеремиќ: Ти си претседател! Ајде! Дали сакаш да излезам?

Вучиќ: Каде сакате! Каде сакате!

Во тој момент обезбедувањето го предупредува Вучиќ дека не е паметно да излегуваат надвор затоа што сè се емитуваа во живо. Во исто време Јеремиќ дофрлува „Ајде, Ајде“.

„Сакаат да ме линчувате, девојчиња. Сакаш да ме линчуваш, девојко една! Не смеете да ме линчувате, девојко една“,

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This