September 26, 2022, 9:51 am

Снимките од Бaјден се лaжни – не зaспaл на сoстанoкот со Бенет

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пред неколку часа на социјалните мрежи излегоа снимки на кои можеше да се види како американскиот претседател Џо Бајден задремува додека е на состанок со израелскиот премиер Нафтали Бенет.

Од администрацијата на Бајден соопштија дека снимките се лажни и дека тоа е класична манипулација од страна на неговите противници.

Таа снимка содржела содржини од неколку снимки. Тоа било отсечено од снимки од 2018-та година, кога на говорот на Хилари Клинтон, сегашниот претседател Џо Бајден гледа надолу.

Ние, како и илјадници други светски медиуми, го споделивме видеото, не знаејќи дека всушност е манипулација.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This