October 1, 2022, 9:35 am

Сообраќајка во Скопје, возач удpил пешак на пешачки премин

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сообраќајна незгода се случила вечерва на булеварот „Климент Охридски“, откако возач со своето возило удрил во пешак кој поминувал на пешачки премин.

Пешакот е во стабилна здравствена состојба, а на лице место е излезена полиција која го обезбедува местото, поради што е затворена и крстосницата кон Соборниот Храм.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This