Сообраќајка во Штип: Тешко повреден мотоциклист и неговиот малолетен сопатник

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 04.12.2021 во 11.30 часот било пријавено дека во Штип, на крстосницата од ул.„Борис Крајгер“ и ул.„Џемал Бјејдиќ“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген венто“, управувано од С.М.(71) од Штип и мотоцикл „кавасаки“, без регистарски ознаки, управуван од Е.И.(19) од с.Селце.

Во несреќата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, а малолетен сопатник од мотоциклот се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Штип.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This