Сообраќајка на патот Кратово-Пробиштип: Тешко повредени малолетничка и 25-годишна девојка

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 14.12.2021 во 19.30 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека на регионалниот пат Кратово-Пробиштип, во атар на с.Кундино, патничко моторно возило „опел астра“ со пробиштипски регистарски ознаки, управувано од Р.П.(30) од Пробиштип, излетало од патот.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле сопатничката Љ.П.(25) и уште една малолетна сопатничка, двете од Пробиштип, а со телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Здравствен дом во Пробиштип, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Пробиштип.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This