СООБРАЌАЈКА СО СЛУЖБЕНО ВОЗИЛО НА ОПШТИНА АЕРОДРОМ: Претседателката на советот во Аеродром од СДС направила сообраќајка со службено возило!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателката на советот во општина Аеродром од редовите на СДС предизвикала сообраќајна незгода во која го оштетила службеното возило, информираат граѓаните на општина Аеродром на социјалните мрежи, додавајќи дека истата го користи службениот автомобил „Рено Меган“ со гориво на сметка на буџетот на општината

„Претседателот на Советот на општина #Аеродром од редовите на #СДС, Ивана Цветковска, првата соработничка на градоначалникот #ЗлаткоМарин, користејќи го службеното возило Рено Меган за приватни цели со картичка за бензин на сметка на општината направила сообраќајка и го оштетила возилото. Покрај тоа што се вози на сметка на аеродромци и поправката ќе биде од наш џеб.
Штеточини! #ДојдеЖивот и во #Аеродром!“ – пишува на Фејсбук групата „Аеродром во Моето Срце“.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This