СОПРУГОТ ЗА НЕПРАВЕДНО ЗАТВОРЕНАТА ЕЛЕНА: Затворска ќелија, а во неа една добрина неправедно заклучена!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Игор Божиновски, сопругот на Елена Доцевска-Божиновска, една од притворените за настаните од 27 април, на социјалните мрежи објави порака за Нова година во која се заблагодарува за поддршката која ја добива неговото семејство овие денови.

Елена Доцевска-Божиновска е во притвор во Истражниот затвор „Скопје“ кој и беше одреден во траење од 30 дена.

„Празници. Затворска ќелија, а во неа една добрина, неправедно заклучена. Нашите мисли и срца се со Неа. Бог да ја укрепи и да и даде сила. Те сакаме!
Безброј јавувања, пораки и гестови на искрена поддршка од луѓе, знајни и незнајни, од различна националност, вероисповед и политичка определба, се најголемиот показател и сведоштво за тоа каков човек е одделен од своето најсвето – семејството.
Благодарност од мене, Софија и Наум, а најголема од нашата Хероина Елена! Бидете живи, здрави и среќни, вие и вашите семејства“ напиша сопругот на Елена на „Фејсбук“.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This