Сочувство од Германската амбасада за трагичната несреќа во Бугарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Германската амбасада во Скопје изрази сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа на автобусот на „Беса Транс“ што се случи ноќеска во Бугарија, во која загинаа најмалку 45 лица.

– Амбасадата им изразува најдлабоко сочувство на семејствата и пријателите на жртвите од ужасната автобуска несреќа што се случила во Бугарија. Искрено жалиме за загубите, наведува Амбасадата на Германија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This