Сочувство од министрите Бочварски и Бектеши за семејствата на настраданите во несреќата во Бугарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министрите за транспорт и врски и за економија, Благој Бочварски и Крешник Бектеши, изразија длабоко сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија.

-Нема зборови кои можат да не утешат после оваа трагедија. Во овие моменти на колективна тага, нашите мисли ги упатуваме кон оние кои ги загубија животите и нивните најблиски. Нека е вечен споменот на жртвите, упатувам најдлабоко сочуство до нивните семејства. Посакувам целосно и брзо закрепнување на сите повредени, напиша Бочварски на својот фејсбук профил.

И Бектеши им посака брзо закрепнување на повредените.

-Тажен од трагедијата која ги однесе животите на повеќе од четириесет лица во страшната автобуска несреќа во Бугарија! Изразувам сочувство до сите семејства на луѓето кои ги загубија животите и на сите повредени им посакувам брзо закрепнување!

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This