Сочувство од Руската амбасада за загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Руската амбасада во Скопје изрази сочувство по повод жртвите во автобуската сообраќајна несреќа во Бугарија.

– Изразуваме најискрено сочувство до семејствата и пријателите на загинатите во сообраќајната несреќа во Бугарија. На повредените им посакуваме брзо закрепнување, стои во соопштението од Руската амбасада.

Во тешката сообраќајна несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија загинаа 46 лица, а седум се повредени.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This