Спасовски: Бројчаникот можеби го нема, но пари се враќаат

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

„Бројчаникот можеби физички не проработе, но фактички и преку правните одлуки тој проработи“. Ова го коментираше министерот Оливер Спасовски вечерва во студиото на ТВ21 во дебатниот магазин „Клик Плус“ околу бројчаникот на Триумфална капија кој го најави Зоран Заев.

Спасовски вели дека биле носени одлуки преку кои биле вратени финансиски средства.

„Имаше неколку одлуки кои се носени и вратени финансиски средства. Една од нив е на Владимир Тодоровиќ. Не е еден случај, и не е една одлука која значи враќање на парите во буџетот. Постојат многу одлуки такви, така што едно е што не постои физички. Ако ме прашате за динамиката дали е доволно, сметам дека не е и треба уште повеќе“, рече Спасовски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This