October 6, 2022, 2:13 am

СПАСОВСКИ ЛИЧНО АГИТИРА И ВРШИ ПРИТИСОК:Што бара Оливер Спасовски во изборен молк во Пробиштип?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски од СДСМ, вчера се наоѓаше во Пробиштип.

На денот на предизборен молк, Спасовски со сигурност нема службен настан во функција на министер. Затоа се отвора основан простор за сомнеж, дека Спасовски е отиден со цел да агитира за вториот круг од локалните избори кои  се одржуваат денес.

Изминатиов период на виделина излегоа поголем број на случаи во кои јасно се гледа дека Спасовски ја стави полицијата во служба на СДСМ за време на кампањата. Денешната негова посета на Пробиштип е доста сомнителна.

Дали Спасовски го крши предизборниот молк злоупотребувајќи ја својата функција за да присилува граѓани да гласаат за кандидатот на СДСМ?

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This